tel. +420 606 900 952

Dentální hygiena

Dentální hygiena je nedílnou součástí kvalitní zubní péče. Jejím cílem je pravidelnou preventivní péčípředcházet onemocnění zubů a dásní, případně se podílet na jejich léčbě (léčba zánětu dásní a paradentózy).

Dentální hygiena není pouze "profesionální vyčištění chrupu". 

Když si otevřete libovolnou stránku o dentální hygieně najdete většinou zhruba tento popisek: "Dentální hygiena je procedura, při které se ze zubních povrchů odstraní zubní kámen, pigmentace a povlak. K odstranění těchto nečistot se používá ultrazvukový přístroj či kyrety. Následně se zubní sklovina vyleští profesionální depurační pastou či pomocí Air Flow (pískovače). Na závěr se zuby ošetří koncentrovaným fluoridovým gelem. V rámci této procedury vám dentální hygienistka také poskytne odbornou instruktáž o péči a čištění Vašeho chrupu. Procedura dentální hygieny by se měla opakovat nejméně každých šest měsíců. Díky této prevenci se předchází kazivosti zubů, zánětům dásní a paradontóze."

Podle nás tato definice ale přesně NEvystihuje právě tu podstatu správně vedené hygieny - prevence. A tou je právě "získání" a namotivování klienta pro péči o jeho zuby. Nejen pro tu profesionální - pasivní, ale zejména pro tu aktivní - domácí "z rukou pacienta". Přesně pro tu péči, která opravdu pomůže, protože ovlivňuje "příčinu" a ne jen důsledky. Tomu se říká prevence. A klient může vzít konečně své zdraví do svých rukou.

Když budete chtít mít krásnou postavu, co zvolíte? Úpravu jídelníčku a pohyb nebo každého půl roku liposukci?

Na naší zubní klinice nabízíme ošetření dentální hygienistkou jak pro pacienty u nás takzvaně "registrované", tak pro pacienty, kteří chodí k lékaři jinému. Je také možná spolupráce s vaším lékařem a naší hygienistkou- to znamená spolupráce na vašem léčebném plánu, kde lékař a hygienistka se domlouvají na postupu vašeho ošetření.

Dentální hygiena je vhodná pro všechny klienty, kterým opravdu záleží na zdraví jejich zubů a to pozor - včetně dětí od nejútlejšího věku! Čím dříve se s péčí začne, tím lépe a navíc dítě získává pozitivní zážitky ze stomatologické ordinace, kdy si zafixuje, že návštěvy zde nebolí a jsou víceméně příjemné a pohodové. Děti, které se na zubní křeslo dostanou až s bolestí zubů jsou takovým zážitkem často úplně zbytečně poznamenány a  často ztrácí důvěru v jakýkoli zdravotnický personál v "bílém oblečení".

Jinak je zvýšeně vhodná zejména u klientů se zvýšenou kazivostí chrupu, se záněty (krvácením) dásní, parodontitidou, u klientů s fixními ortodontickými aparáty, implantáty a protetickými pracemi.

Pro pacienty - jak na to:

Váš termín na dentální hygienu si objednejte přes jakýkoli kontakt na recepci. Vezměte si s sebou veškeré zubní kartáčky a pomůcky, které používáte, pro kontrolu jejich efektivity a použitelnosti pro vaši individuální potřebu. Na ošetření počítejte asi s hodinou vašeho času. Nebojte se dopředu :-). Při ošetření klademe důraz na co nejšetrnější zacházení s pacientem. Zubní kámen většinou odstraňujeme v několika fázích a vždy se řídíme individuální citlivostí pacienta. Vždy je možnost se domluvit i na aplikaci lokální anestezie, pokud je v některých případech potřeba.

Dentální hygiena pro dokonalý úsměv

Počítejte s tím, že pokud budete mít v ústech "problém", budeme se domlouvat na kontrolním vyšetření, abychom měli jistotu, že jsme dosáhli opět vašeho zdraví. Počet nutných návštěv je individuální a odvíjí se i od šikovnosti a píle pacienta v domácí péči.

Za ukončení léčby bereme moment, kdy pacient při vyšetření nemá na zubech povlak a hlavně - jeho dásně nekrvácí. Poté vstupuje pacient do systému pravidelných kontrol, kdy časové rozmezí určíme podle jeho individuálních rizik. Na uplynutí časového intervalu Vás můžeme upozorňovat pomocí sms zprávy.

Další informace se můžete dozvědět na facebooku naší dentální hygienistky Katky Seifertové zde.

Partneři/Dodavatelé