tel. +420 606 900 952

Náhrada zubů Implantáty

Náhrady zubů v podobě zubních implantátů nabírají čím dál většího významu v protetickém řešení defektů chrupu. Zubní implantáty jsou v podstatě titanové šrouby, které se zašroubují do kosti čelisti, se kterou pevně srostou. Výhodou těchto zubních náhrad je, že jsou výborně přijímány lidským organismem a nevyvolávají žádné alergie. Oproti běžným snímatelným zubním protézám mají tu nenahraditelnou výhodu, že pacient téměř nepozná rozdíl od opravdových zubů. Samozřejmě, že v některých případech je vhodná kombinace obou typů zubních náhrad.

Pevné zubní implantáty plní funkci kořenů, na které se pak zhotoví zubní korunka, fixní můstek nebo snímatelná náhrada.

Jak zavedení zubní náhrady probíhá?

Zavedení dentálního implantátu je ambulantní chirurgický výkon, srovnatelný s běžnou extrakcí zubu. Provedení této zubní  náhrady není většinou nijak omezeno. Není nijak omezeno věkem. Hlavní výhodou implantátů je to, že není třeba brousit často zdravé zuby, abychom mohli nahradit jeden či více chybějících zubů. Snímatelná náhrada nesená implantáty lépe drží a je stabilní.

Používáme švýcarský implantologický systém Straumann (www.straumann.com) a Implant Direct (www.implantdirect.com). Oba systémy jsou zárukou té nejvyšší dostupné kvality a přijetí lidským organismem při zachování předepsaných postupů se blíží 100%.

Zubní implantáty svedou zacelit téměř jakýkoli defekt chrupu. Avšak zřídka existují případy, kdy je jejich zavedení nevhodné. Částečným omezením může být třeba věk pacientů žádajících o zubní náhrady. U mladistvých je to především věk, ve kterém se ještě vyvíjí čelist. U dospělých již, co se týká věku, žádné omezení není. Zubní náhrady se implantují i u pacientů v pokročilém  věku, kteří běžně využívají spíše snímatelné zubní protézy. Omezení může být pouze ze zdravotních důvodů, třeba u pacientů s některými formami cukrovky.

Jste z Brna a zvažujete zubní implantáty?

Přijďte se s námi poradit! Naši zubní lékaři z Brna jsou vám k dispozici s odbornou konzultací na téma zubní náhrady. Názorně vám představíme, jaké jsou možnosti v této oblasti a jaké řešení pro vás bude to nejvhodnější. Při návrhu vhodného řešení zubní náhrady samozřejmě přihlédneme i k vašim finančním možnostem. Cena zubních implantátů je závislá na jejich množství a individuálních okolnostech. Cena zavedení zubních implantátů dle našeho platného ceníku začíná již na 12.000,- Kč.

Implantát vám můžeme zhotovit i pokud pravidelně docházíte k jinému stomatologovi. Tento typ ošetření není nikdy hrazen zdravotní pojišťovnou a tak i naše ceny budou velmi podobné jako v jiných tzv. smluvních zařízeních. Rozdíl bude pouze v kvalitě používaných materiálů a zkušenostech našich zubních specialistů. Neváhejte nás nezávazně oslovit pro posouzení vašeho problému.
Zavolejte a objednejte se:  606 900 952.

 

Se zubním implantátem Vás úsměv nepřejde

Partneři/Dodavatelé