tel. +420 606 900 952

Parodontologie

Je obor, který se zabývá léčbou onemocnění parodontu (především dásní a kosti) – parodontózy (parodontitidy). Příčinou jsou bakterie hromadící se v zubním plaku. Předstupněm parodontózy je zánět dásní = gingivitida. Ta se projevuje krvácením dásní. To se dá poměrně jednoduše léčit odstraněním zubního kamene a zavedením správné ústní hygieny.

Pokud je na rtg snímku již patrný nadměrný úbytek kosti, mluvíme již o parodontóze. Ta má plíživý průběh a zpravidla je nebolestivá. Při jejím neléčení vede k postupné ztrátě zubů.

Léčba zubní paradentózy

V zubní ordinaci IBC provádíme komplexní léčbu parodontitidy (paradentózy).

  • konzervativní léčba parodontózy = hygienická fáze, odstranění zubního kamene nad a pod dásní strojově - ultrazvukem nebo speciálními nástroji - kyretami
  • chirurgická léčba parodontózy (je-li konzervativní léčba neúčinná) = odstranění zubního kamene pod dásní za kontroly zrakem při odklopení měkkých tkání (někdy současně s doplněním umělé kosti do kostních defektů).

Trápí-li vás tento problém, léčbu rozhodně neodkládejte a přijďte se poradit s našimi odborníky. Vůbec nevadí, že pravidelně navštěvujete jiného stomatologa. Zavolejte a objednejte se:  606 900 952.

Partneři/Dodavatelé